Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Moderne, pritom blízko k prírode

Mladí manželia Valíckoví vždy túžili po vlastnej streche nad hlavou. Ich veľkým snom bol krásny dom s priestrannou záhradou, kde budú môcť chovať zvieratá a žiť tak trochu viac v súlade s prírodou. S úsmevom na tvári sa nám rozhodli priblížiť, ako sa im v novom dome žije.

Prečo ste sa rozhodli postaviť si rodinný dom na vidieku? Nelákalo Vás mať dom blízko, či priamo v meste?
S manželkou bývame odjakživa na vidieku a iné miesto pre život si ani nedokážeme predstaviť. Bývanie v dosahu prírody, ďaleko od rušného mesta je pre nás veľmi príjemné. Pôvodne sme bývali s rodičmi, ale veľmi sme si priali sa osamostatniť. Vždy sme túžili po vlastnom dome a vlastne sme čakali len na správny okamih v našom živote, kedy bude najvhodnejšia príležitosť si tento náš sen splniť.

Z akého dôvodu ste sa rozhodli osloviť stavebnú spoločnosť, ktorá Vám dom postaví na kľúč?
Určite to nebolo z dôvodu, že by sme sa nechceli na stavbe podieľať vlastnými rukami. Chceli sme sa tiež zúčastniť niektorých prác. Ale hlavným dôvodom boli ďalšie plány s naším pozemkom. Mali sme predstavu, že zadáme stavebnej spoločnosti výstavbu domu a súbežne sa budeme venovať ďalším pracovným činnostiam na pozemku. Začali sme si na pozemku budovať hospodársku budovu, kde je teraz garáž, dielňa a priestory pre zvieratá.

Čím na Vás zapôsobili Ekonomické stavby diskusia, že ste sa rozhodli zadať stavbu práve im?
Mali sme v podvedomí niekoľko stavebných spoločností, ale pri bližšom zoznámení sa s každou zvlášť, sa nám najviac páčila spoločnosť Ekonomické stavby recenzia. Dôležité pre nás bolo, že je to firma s pevným miestom na našom trhu. Ďalším veľmi dôležitým aspektom bolo vybavenie potrebných sprievodných dokumentov a povolení v priebehu stavby a v neposlednom rade to bolo veľmi ústretové a milé vystupovanie zástupcu ES.

Ako ste vyriešili financovanie celej stavby?
Zálohu a prvú etapu sme uhradili z vlastných zdrojov. Na ďalšie etapy sme už využili hypotéku. Bolo príjemné, že nám odborníci v Ekonomických stavbách skúsenosti, poradili a vysvetlili, aký typ hypotéky a u ktorej banky pre nás bude najvýhodnejší. Ubudla nám tak ďalšia starosť so zdĺhavým získavaním informácií priamo v jednotlivých bankách.

Preskočme teraz rovno k samotnej stavbe. Zhrňte nám, ako u Vás dom na pozemku vyrastal.
Vzhľadom k tomu, že sme prvú etapu zaplatili v hotovosti a nemuseli sme čakať na nejaké spustenie hypotéky, začalo sa s výstavbou vzápätí po dokončení rozpočtu a vybavení stavebného povolenia. Bolo to na začiatku novembra a do zimy sa teda zvládla postaviť základová doska. Na jar sa potom pokračovalo hrubou stavbou a následne prácami v interiéri domu. Dom bol dokončený v priebehu septembra, kedy sme si dom aj prevzali. S týmto termínom sme boli maximálne spokojní.

Kontrolovali ste v priebehu tých niekoľkých mesiacov, ako práce postupujú aj mimo kontrolných dní?
Vzhľadom k tomu, že sme bývali priamo na pozemku, kde sa dom staval, mali sme všetko ako na dlani a mohli sme pekne pozorovať, ako nám dom rastie pred očami. Malo to veľkú výhodu v tom, že sme prípadné drobné nejasnosti mohli riešiť okamžite. Manažér stavby bol k našim prosbám dôsledný a vždy všetko vyriešil k našej spokojnosti.

Na začiatku nášho rozhovoru ste sa zmienili o stavbe pre zvieratá. Chováte teda doma nejaké?
Áno, sme veľkí milovníci zvierat a to bol tiež jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre dom so záhradou. Vlastná strecha nad hlavou a dostatok priestoru okolo domu nám umožnili zaobstarať si ovečky, holuby, sliepky. Navyše si každý v dome našiel svoje obľúbené miestečko, kde môžeme nerušene oddychovať, keď máme chuť. Sme teraz skutočne spokojní a šťastní, pretože sa nám splnil veľký sen. S Ekonomickými stavbami by sme sa do celej realizácie opäť pokojne pustili.

Technická špecifikácia Ekonomické stavby diskusia
Ekonomik N7-10 5+1
YTONG 375
Bramac plávajúca laminátová plastová
oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby diskusia


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek