Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Veľký dom – ešte väčšia radosť

Odvážna a rázna pani Alena je toho názoru, že je v živote dôležité plniť si svoje sny a ísť si za svojím cieľom, aj keď je cesta niekedy trochu tŕnistá. Patrí medzi málo žien, ktoré majú v sebe odvahu postaviť dom samy. Potom, čo spoznala Ekonomické stavby, zistila, že na tom vlastne nie je nič zložité.

Čo Vás viedlo k tomu, že ste sa pustili do stavby domu?
Bol to môj dlhoročný sen. Chcela som mať vlastný dom so záhradou, kde sa budú hrať deti a budú tu tráviť všetok voľný čas a relaxovať s priateľmi. V čase, keď som sa rozhodla, že si tento sen splním, som ale bola na materskej dovolenke a nemala som žiadne peniaze navyše. Čakala som teda na lepšie časy. Po skončení materskej dovolenky som začala podnikať a dúfať, že sa všetko podarí, aby som získala hypotéku. Hádam aj s trochou šťastia sa mi v podnikaní darilo a nastal čas splniť si svoj sen.

Prečo ste sa rozhodli osloviť práve Ekonomické stavby, aby Vám pomohli splniť Váš sen?
Rozhodla som sa dom postaviť sama a to znamenalo, že svojpomocne to neprichádza do úvahy. Potrebovala som nájsť stavebnú spoločnosť, ktorá mi podá pomocnú ruku a dom mi postaví od „A“ až po „Z“ vrátane sprievodnej dokumentácie. Svoj čas som musela venovať hlavne zarábaniu peňazí, čo ma maximálne časovo obmedzovalo v možnosti sa nejakým spôsobom do stavby zapojiť. Nerozhodla som sa ale hneď. Zo začiatku som stále všetko študovala a kalkulovala, písala do kaviarne ES na internete množstvo otázok a prečítala som si odborné články, než som si bola skutočne istá, že som našla, čo som hľadala.

Bolo pre Vás dôležité, že Ekonomické stavby poskytujú niekoľko záruk, ako napríklad pevnú cenu stavby?
Veľa známych v mojom okolí ma odhováralo od stavby na kľúč. Strašili ma, ako sa nebudú dodržiavať termíny, určite odo mňa len vytiahnu peniaze atď. Som realista a viem, že komplikácie môžu nastať v každej situácii, aj keď je všetko bez chybičky pripravené a spísané. Všetky záruky a zmluvy, kde samozrejme boli uvedené podmienky a sankcie za prípadné nedodržanie, vo mne vzbudzovali istotu, že mám všetko podchytené.

Vybrali ste si dom z katalógu?
Áno, vybrala som si dom Ferdinand. Spĺňa moje požiadavky a predstavy o kvalitnom bývaní, takže som nevidela dôvod, prečo zložito vymýšľať vlastný návrh domu. Radšej som zvolila typový projekt domu, od ktorého som očakávala, že je už preverený a má „vychytané“ všetky nedostatky. Páčila sa mi tá jednoduchosť, že zaplatím a o niekoľko mesiacov budem mať na pozemku dom, ktorý som si vybrala z katalógu.

Prebiehala stavba podľa Vašich predstáv, ako ste si na začiatku naplánovali?
Na začiatku nás čakala nemilá komplikácia a zdržanie. Vzhľadom na to, že môj pozemok nemal dotiahnuté inžinierske siete, stavebný úrad nám nechcel vydať stavebné povolenie. Táto situácia vyzerala byť takmer bezvýchodisková a prakticky sme nemohli niekoľko mesiacov začať so stavbou. Veci sa ale dali do pohybu, keď sa zmenil zákon a my sme mohli začať stavať len na ohlášku. Potom sa všetko rozbehlo ako veľký kolotoč. Dom rástol a ja som si vychutnávala každý večer, keď som išla z práce a zastavila sa na stavenisku. Doslova som si užívala, ako mi dom rástol pred očami.

Spomeniete si niekedy na Vaše pôvodné bývanie? Vrátili by ste sa tam ešte niekedy?
Žartujete? Kto by sa chcel vrátiť späť do paneláku, keď má zrazu veľký dom s nádherným výhľadom a prírodou okolo seba? Ja už určite nie. Na svoje pôvodné bývanie spomínam, ale skôr na to, čo sme v byte prežívali. V našom dome sme sa tak rýchlo zabývali, že mi to pripadá ako večnosť, keď si spomeniem na okamih, kedy sme za sebou posledný krát zatvorili dvere pôvodného bytu.

Ferdinand 4
6+1 134,5 209,6 POROTHERM Tondach plávajúca laminátová
drevené euro oblôžková zárubňa + fóliované dvere tepelné čerpadlo

Ďakujeme za Ekonomické stavby diskusia


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek