Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Zmenilo nám to život

„Na začiatku to nebolo jednoduché rozhodnutie. Neboli sme si istí, či stavbu vlastného domu zvládneme. Bolo jasné, že musíme osloviť spoločnosť, ktorá nám poskytne kompletnú stavbu a s trochou šťastia aj nejaké ďalšie služby. Na počudovanie nebolo hľadanie tak zložité. Rozhodli sme sa pre overenú kvalitu služieb Ekonomických stavieb.“

Bývanie v rušnom meste je pre niektorých nepostrádateľnou súčasťou života. Prečo ste sa rozhodli pre vidiek a rodinný dom?
Svojím spôsobom nám mesto vyhovovalo. Všetko je na dosah. Od zábavy, kultúrneho vyžitia, až po jednoduchšiu dopravu do zamestnania, to všetko sme si skutočne užívali. Predsa len nás ale niečo ťahalo na vidiek. Lákal nás ten pokoj a čistota. Rozhodli sme sa žiť na vidieku hlavne kvôli deťom, chceli sme im poskytnúť ten pokoj a zázemie vlastného domu.

Nebolo to ale rozhodnutie zo dňa na deň, je tak?
To teda nebolo. Nechceli sme sa do stavby pustiť bez aspoň čiastočného finančného zabezpečenia. Konečné rozhodnutie pre rodinný dom teda padlo až keď sme mali našetrených takmer 30 000 Eur. Až potom sme sa začali obzerať po stavebnej spoločnosti. Známi nám odporučili Ekonomické stavby. Od začiatku si získali naše sympatie. Hneď sme si v katalógu vybrali dom Alica. Následne sme preň hľadali vhodný pozemok.

Čo Vás upútalo na Ekonomických stavbách, že ste sa pre ne rozhodli?
Dosť sme dali na odporúčania známych. Podľa nášho názoru je lepšie sa zveriť do rúk spoločnosti, s ktorou už niekto v našom blízkom okolí spolupracoval. Predsa len je to niečo iné, ako začať s neznámou firmou. Dosť nás tiež zaujala prvá schôdzka s pánom riaditeľom. So všetkým nás oboznámil a mohli sme už len vyberať z ponúkaných služieb. Páčilo sa nám tiež, že ES vybavia stavebné povolenie ako bonus zadarmo.

Spomenuli ste, že ste si dom vybrali z katalógu. O vlastnom projekte ste neuvažovali?
Chceli sme výhradne typový dom. Na začiatku sme si predstavovali skôr poschodový dom, ale po všetkých prepočtoch sa zistilo, že v takých rozmeroch, aké sme chceli, by sme ho finančne neutiahli. Alica bol dom ako stvorený pre nás. Takže nás nakoniec ani nemrzelo, že poschodie mať nebudeme.

Upravovali ste projekt podľa Vašej predstavy?
Jedinou úpravou bolo, že sme zrkadlovo obrátili miestnosti oproti pôvodnému typovému projektu. Inak nám to úplne vyhovovalo. Nechceli sme do odborných vecí príliš zasahovať, pretože im ako laici príliš nerozumieme. Radi sme teda využili cenné rady a odporúčania jednotlivých odborníkov v ES. Projekt sa vypracoval tak, že ani pri samotnej realizácii sme nemuseli robiť žiadne zásadné zmeny.

Zacnelo sa Vám niekedy, v priebehu toho „stavebného kolotoča“ alebo aj teraz, keď už bývate v novom, po pôvodnom bývaní?
Do pôvodného bývania by sme sa už nikdy nechceli vrátiť. Ani v priebehu stavby, keď nás napríklad trápilo zlé počasie, sme nikdy neľutovali, že sme sa do tohto diela pustili. Je to pre nás svojím spôsobom splnený sen, ktorý sme začali žiť s prvým kopnutím do zeme a žijeme ho dodnes. Aj napriek tomu, že je okolo domu kopec práce, dokážeme si ho užívať každú voľnú chvíľku. Len keby bol o kúsok väčší, vôbec by nám to nevadilo (smiech).

Lucie 3
4+1 112 89,4 YTONG 375
Bramac plávajúca laminátová plastové prefarbené
oblôžková zárubňa + dyhované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby diskusia


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek