Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Romantická úspora energií

Novákoví stavili na nízkoenergetické prevedenie ich nového domu a veria, že sa im táto investícia vyplatí. „Dnešná doba prináša stále zdražovanie energií. Človek na takéto veci musí myslieť a premýšľať trochu dopredu. Nízkoenergetický dom bol pre nás jasnou voľbou.“

Bývali ste v maličkom byte 1+KK. Bol teda rozhodujúcim faktorom pre zmenu bývania priestor?
Ako mladým manželom nám malý bytík celkom stačil, ale keď sme premýšľali o budúcnosti, bolo jasné, že založiť rodinu v tak malom byte je nemožné. Premýšľali sme najskôr nad kúpou väčšieho bytu, ale pri porovnaní cien veľkých bytov a stavby vlastného domu nebol takmer žiadny rozdiel. Preto sme sa rozhodli, že dom bude pre nás najlepším variantom. Vďaka tomu, že sme dostali pozemok od rodičov, ušetrili sme aj značnú časť nákladov hneď na začiatku.

Ako ste sa dozvedeli o Ekonomických stavbách?
Stavebné spoločnosti sme hľadali na internete, kde sme natrafili aj na Ekonomické stavby. Medzi tými, ktoré ponúkajú stavbu na kľúč, nám táto spoločnosť dominovala vďaka širokej ponuke služieb. Istý čas sme porovnávali ES s cenami a službami iných firiem. Nakoniec sme prišli na to, že porovnanie ceny, rýchlosti stavby, vybavenosti domu v základnom prevedení a doplnkových služieb je tak vyvážené, že sa nám spolupráca s Ekonomickými stavbami oplatí najviac.

Na prvú schôdzku ste už išli s jasnou predstavou o Vašom novom dome, alebo ste sa skôr spoliehali na projekty Ekonomických stavieb?
Na prvú schôdzku som prišiel sám. S manželkou sme doma podrobne prechádzali katalóg Ekonomických stavieb a spoločne sme vybrali tri typy domu, ktoré by prichádzali do úvahy. Na schôdzke sme potom s odborníkmi tieto projekty prešli a zvolili jeden, ktorý vyšiel zo všetkých cenovo aj veľkostne najvýhodnejšie.

Ako ste si predstavovali pojem „dom na kľúč“ a do akej miery toto očakávanie ES splnili?
Jednoducho povedané, očakávali sme, že firma dokáže dom postaviť v čo najkratšom čase, v čo najväčšej kvalite a s naším minimálnym zásahom do realizácie. A ako to bolo v skutočnosti? Naše očakávania sa naplnili takmer do bodky. Vybavenie potrebných dokumentov prebehlo veľmi rýchlo a nemuseli sme do tejto etapy takmer vôbec zasahovať. Následný priebeh stavby bol plynulý. Aj keď sa niektoré etapy stavby zdržali kvôli nepriaznivému počasiu, následné etapy boli naopak dokončené pred plánovaným termínom a vďaka tomu nedošlo k naťahovaniu stavby. Boli sme s priebehom stavby veľmi spokojní.

Vyhovoval Vám typový projekt Vášho domu, alebo ste v ňom robili nejaké úpravy?
V prvom rade bolo nutné vypracovať iné základy domu a stropné preklady, ako boli v projekte. Vzhľadom k tomu, že na pozemku je ílovité podložie, bolo nutné tejto skutočnosti prispôsobiť základy. Časom by mohlo prísť k posunu podložia pod domom a následnému praskaniu stien, čo sme rozhodne nechceli dopustiť. Ďalšie zmeny boli skôr estetické, ako napríklad drobné úpravy v spodnej kúpeľni.

Ako ste riešili otázku financovania domu?
Ekonomické stavby nám ponúkli nielen rôzne spôsoby financovania, ale aj pomoc, pri ich vybavovaní. Bolo to lákavé, ale nakoniec sme sa rozhodli financovanie riešiť sami. Vďaka stavebnému sporeniu, ktoré sme mali obaja s manželkou, bolo v podstate rozhodnuté, ako všetko zafinancujeme. Zobrali sme si teda úver zo stavebnej sporiteľne.

Dom už máte pekne zabývaný ... ktoré miesto máte doma najradšej?
Obaja sme si s manželkou obľúbili kúpeľňu v podkroví. Vybrali sme do nej krásne obklady, ktoré ju robia nesmierne útulnou a príjemnou. Cítime sa tu veľmi dobre. Rovnako radi trávime čas v obývačke pri krbe. Hlavne v zimných mesiacoch, keď vonku mrzne a my popíjame horúci čaj a pozorujeme horiaci oheň. Je to neskutočná romantika, ktorú si môžeme v našom dome vychutnávať plnými dúškami.

Miluška 4 5+KK 53,9 78,1 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastová oblôžková zárubňa + fóliované dvere kondenzačný plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby diskusia


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek