Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby diskusia

Prvá schôdzka nás očarila

V čase, kedy manželia Vít a Markéta plánovali výstavbu domu, mali obavu, že sa im nepodarí skĺbiť všetky svoje požiadavky tak, aby to finančne zvládli a pritom uspokojili svoje predstavy o kvalitnom bývaní. ES našli riešenie, ako mladým manželom vyhovieť.

V čase, keď sta začali premýšľať nad vlastným bývaním, bolo Vám jasné, že bude mať podobu rodinného domu?
Rozhodovali sme sa medzi vlastným domom a bytom v novostavbe. Mali sme jasnú predstavu o veľkosti obytného priestoru, a keď sme začali porovnávať dom s bytom o rovnakej rozlohe, prišli sme k záveru, že sú cenovo takmer na rovnakej úrovni. Uprednostnili sme teda väčšie pohodlie a súkromie, ktoré ponúka vlastný dom.

Aké ste mali kritériá pri výbere stavebnej spoločnosti?
Vyberali sme hlavne medzi spoločnosťami, ktoré stavajú domy na kľúč. Keby sme sa do stavby pustili sami, nebolo by to na tak profesionálnej úrovni, nemohli by sme vôbec odhadnúť, kedy budeme schopní dom dokončiť a tiež by sme nemali žiadne záruky na zrealizované práce atď. Potom to bolo hlavne o prístupe a ponuke služieb staviteľov. Navštívili sme veľa firiem, aj tie, ktoré sa zaoberajú drevostavbami. Najpríjemnejšiu a z nášho pohľadu vysoko profesionálnu schôdzku sme absolvovali v Ekonomických stavbách. To zohralo veľkú úlohu a pri konečnom rozhodovaní bolo jasné, že budeme stavať práve s ES.

Oslovil Vás aj niektorý z typových domov, ktoré Ekonomické stavby realizujú?
V podstate sme sa spoliehali na výber domu z katalógu. Ako sme už spomínali, trvali sme na určitej veľkosti domu a hneď nato bola rozhodujúca cena. Bolo príjemné, že sme s týmito požiadavkami mohli prísť za odborníkmi v ES, ktorí nám ďalej pomohli vybrať projekt, ktorý bol pre nás prijateľný aj vzhľadovo, aj dispozične. Vybrali sme typový projekt Ekonomik N7.

Aká bola Vaša reakcia pri zistení, že Vám ES vybavia stavebné povolenie zadarmo?
Veľmi nás to prekvapilo a veľmi radi sme túto ponuku využili. Celkovo bolo veľmi príjemné, že sme boli ušetrení behania po úradoch, čo považujeme za menej príjemnú stránku celej stavby. Tiež sme veľmi ocenili značnú pomoc pri vybavovaní hypotekárneho úveru, ktorý sme si museli na stavbu zobrať.

Ako často ste sledovali samotnú realizáciu domu?
Aj keby sme mali dom navštevovať hlavne v čase odovzdávania jednotlivých etáp, mali sme potrebu ho kontrolovať častejšie. Po pravde, boli sme na stavbe denne (smiech). Svojím spôsobom nás napĺňalo pozorovanie, ako dom rastie a deň čo deň sa viac a viac blíži našim predstavám.

Aké sú Vaše plány do budúcnosti teraz, keď si už užívate nové bývanie?
Máme krásny dom a radi by sme mu vytvorili okolie, ktoré si zaslúži. Čaká nás teda veľa práce a terénnych úprav na záhrade. Aj napriek tomu, že to bude určite fyzicky náročné, veľmi sa na to tešíme a veríme, že výsledok bude stáť zato.

Technická špecifikácia Ekonomické stavby diskusia
Ekonomik N7-10 5+1 70,2 112,3 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová
plastová prefarbená oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby diskusia


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek